Jest wiele firm w, których pracuje się przy użyciu komputera. Stanowiska komputerowe często ustawione są blisko siebie co często skutkuje ściskiem.

Dlaczego warto korzystać z urządzeń AiO?

Do korzystania z typowego komputera stacjonarnego potrzeba miejsca na jednostkę i sporą ilość kabli. Dlatego warto zwrócić uwagę na komputery AiO (All-In-One). Urządzenia tego typu pozwolą zaoszczędzić wiele miejsca na biurku. Są to komputery stacjonarne scalone z wyświetlaczem. Wszystkie potrzebne elementy do pracy na komputerze nie znajdują się w oddzielnej jednostce, lecz są wbudowane w monitor. Dzięki takiemu rozwiązaniu na naszym miejscu pracy będzie dużo więcej miejsca. Dodatkowo typowe komputery stacjonarne wymagają większej ilości kabli niż te AiO. To ważne ponieważ kable często niechlujnie ciągną się pod i na biurku i łatwo można je odłączyć zahaczając o nie. Jest to ponadto nieestetyczne i ujmuje prezencji stanowiska pracy. Komputery All-In-One wyglądają po prostu schludniej. Porządek na stanowisku pracy to podstawa i warto o to zadbać. Dodatkowo klasyczne komputery stacjonarne są głośniejsze od AiO. Pracownicy, których rozpraszają hałasy mogą po prostu mieć problem skupić się na swoich obowiązkach.

Dużo firm decyduje się na notebooki jednak są one lepsze w momencie gdy trzeba podróżować z komputerem

Czy komputery AiO są mniej wydajne?

Urządzenia AiO są często wyposażone w naprawdę dobre podzespoły dlatego nie odbiegają od klasycznych komputerów w dużym stopniu. Kiedyś faktycznie mogły być gorsze od innych komputerów, ale w tej chwili mogą z nimi konkurować. Komputery All-In-One stanowią solidne narzędzie pracy. Posiadają zwykle dużo miejsca na dysku, sporo pamięci RAM i najnowsze oprogramowanie. Procesory i karty graficzne wykorzystywane do tych urządzeń także są odpowiednie. W dzisiejszych czasach urządzenia AiO w zupełności wystarczą do pracy przy komputerze.

Notebook czy komputer AiO?


Dużo firm decyduje się na notebooki jednak są one lepsze w momencie gdy trzeba podróżować z komputerem. Do pracy stacjonarnej lepiej sprawdzi się mocniejsze urządzenie z większym wyświetlaczem. Komputery All-In-One posiadają monitory nawet do 28″. Najczęściej spotkamy się jednak z urządzeniami AiO w okolicach 22″ co wciąż stanowi sporej wielkości wyświetlacz. Notebooki natomiast wahają się w przedziale od ok. 10 cali do ~18 cala. Dodatkowo notebooki są dużo mniej wydajne niż urządzenia All-In-One.

Jako sprzęt do pracy stacjonarnej są one obecnie najodpowiedniejszym narzędziem na rynku dzięki wysokiej wydajności i komfortem pracy. Warto zwrócić uwagę na AiO, które zapewniają więcej wolnej przestrzeni na stanowisku bez ograniczania możliwości urządzenia.