Na samym początku należy wyjaśnić czym są zasilacze awaryjne APC. Są to produkty, które dają możliwość nieustannego zasilania urządzeń w przypadku kiedy doszło do awarii prądu. Zasilacz awaryjny UPS chroni przed utratą danych, a jednocześnie pozwala na nieustanną pracę różnych urządzeń. Ochrania również sprzęty przed uszkodzeniami w wyniku nagłego zatrzymania zasilania w prąd urządzeń. Asortyment producenta APC jest bardzo szeroki. Można w nim znaleźć zasilacze awaryjne, które są dedykowane do gospodarstw domowych, a także do małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, które posiadają różnej wielkości centra danych.

Dlaczego warto postawić na firmę APC?

Back ups, które są najprostszymi podstawowymi modelami przeznaczonymi do podtrzymywania zasilania komputerów domowych oraz w różnych firmach

Firma APC jest producentem urządzeń o bardzo dobrej jakości z zakresu zasilania awaryjnego. Firma posiada ugruntowaną pozycję na rynku. Została założona w Stanach Zjednoczonych, ale jej produkty znane są na całym świecie. Spod jej skrzydeł wyszły najlepsze modele zasilaczy awaryjnych, a także różnego rodzaju sprzęty dotyczące zasilania awaryjnego i z zakresu ochrony przed przepięciami. Można w ofercie znaleźć urządzenia do zarządzania energią. Asortyment jest niezwykle szeroki i obejmuje różne rodzaje produktów.

Ta amerykańska firma jest wiodącym producentem w branży zasilania awaryjnego oraz tworzenia sprzętów ochrony przed przepięciami.
W ofercie producenta APC występują różnorodne zasilacze awaryjne UPS, np. w obudowie tower, które są doskonałym rozwiązaniem w przypadku domostw oraz niewielkich firm.

Asortyment jest niezwykle szeroki i można w nim znaleźć między innymi produkty takie jak:

  • back ups
  • easy ups
  • smart ups.

Back ups, które są najprostszymi podstawowymi modelami przeznaczonymi do podtrzymywania zasilania komputerów domowych oraz w różnych firmach

Back ups, które są najprostszymi podstawowymi modelami przeznaczonymi do podtrzymywania zasilania komputerów domowych oraz w różnych firmach. Doskonale sprawdzają się w przypadku braku prądu do zasilania routera WiFi oraz urządzeń elektronicznych o niewielkiej mocy. Ten rodzaj zasilacza awaryjnego występuje w tradycyjnej obudowie, czyli został stworzony jako popularna wieża. Poza tym występują wersje w obudowach tak zwanych podłogowych, które z wyglądu przypominają listwy zasilające. Jest spora rozbieżność mocy znamionowej tych produktów, ponieważ oscyluje w granicach od 325 V do nawet 1600 VA, dlatego użytkownik może dopasować produkt do swojego zapotrzebowania.

Z kolei drugi popularny zasilacz awaryjny to easy UPC, który doskonale sobie radzi w przypadku bardziej wymagających klientów, czyli takich którzy potrzebują solidnego sprzętu w rozsądnych pieniądzach. Model zasilacza awaryjnego easy UPC doskonale wpisuje się w te wymagania generując moc od 500 V A do 3000 V. Ten rodzaj zasilacza posiada automatyczną regulację napięcia. W połączeniu z funkcją korekcji niskich napięć doskonale sprawdza się w dość niestabilnych warunkach zasilania. Rozmawiając o zasilaczach awaryjnych nie sposób nie wspomnieć o modelach smart UPS, które są niezwykle mocne i solidne. To produkty o zawansowanej technologii będące najbardziej innowacyjnymi z dostępnych na rynku. Posiada moc od 420 VA do 5 000 VA. Ten rodzaj zasilacza awaryjnego może zostać połączone poprzez port szeregowy z kartą sieciową czy USB, co pozwala na udostępnienie wielu zaawansowanych funkcji.

Kolejną grupę stanowią zasilacze awaryjne APC w obudowie Rack, moce oferowane przez te produkty wynoszą minimum 10 kV. Urządzenie występują w topologii liny – Interactive oraz on – Line.  Do tej grupy można zaliczyć easy ups, który zapewnia zaawansowane funkcje zdalnego zarządzania, a także informuje o parametrach pracy. Warto również wspomnieć o zlocie typu smart. To zlot, który gwarantuje możliwość rozbudowania urządzenia za pomocą kart do zarządzania. W tej podgrupie występują również smart ups, które są bardzo przydatne i funkcjonalne. Są jednymi z najchętniej wybieranych zasilaczy awaryjnych z firmy APC. W tym modelu na pierwszy rzut oka wyłaniają się fantastyczne moduły, które wpływają na automatyczną regulację napięcia. Liczne UPS-y, które znajdują się w tej serii mogą być rozbudowane o kolejne moduły bakteryjne.