Nowoczesne laptopy Apple MacBook Pro 16 2021 – ITnes oparte są na bardzo szybkich chipach M1 Pro lub M1 Max. To właśnie dzięki nim można liczyć nie tylko na niesamowitą prędkość działania, ale również na przełomową wydajność baterii. Znakami charakterystycznymi mobilnych Mac-ów są również wyświetlacze Liquid Retina XDR, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników (więcej).

Mobilne laptopy do zadań specjalnych

Architektura M1 oparta jest w całości na niezawodnym systemie jednoukładowym (SoC). Na szczególną uwagę zasługuje nie tylko zwiększona liczba rdzeniu CPU i GPU, ale również zunifikowana pamięć RAM. M1 Pro i M1 Max otwiera przed użytkownikami bardzo wiele możliwości. Oryginalne laptopy Apple MacBook Pro 16 2021 posiadają nawet 10 rdzeni CPU i 32 rdzeni GPU, dzięki którym można liczyć na dwukrotnie większą szybkość przetwarzania grafiki. Nie można zapominać także o dwóch akceleratorach ProRes, dzięki którym bez problemu można operować na wielu strumieniach wideo jednocześnie.

Szerokie możliwości rozbudowy

Laptopy Apple MacBook Pro 16 2021 można rozbudować zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i preferencjami. 16 calowy notebook może być wyposażony w czipy M1 Pro albo M1 Max, które oferują niesamowitą wydajność. Jest to idealny sprzęt przede wszystkim dla profesjonalnych grafików komputerowych, którzy muszą manipulować nawet milionami wielokątów w programach graficznych. Wydajny laptop może bez problemu zastąpić prawdziwe studio montażowe. Niesamowita szybkość i wydajne baterie to bez wątpienia największe atuty laptopów marki Apple.

Niesamowity ekran


Liquid Retina XDR przez wielu specjalistów z branży IT uznawany jest za najlepszy wyświetlacz dostępny na rynku. Znakami charakterystycznymi jest nie tylko bardzo szeroki zakres dynamiczny, ale również doskonały współczynnik kontrastu (milion do jednego). Wysokiej jakości obrazy HDR przyciągają uwagę bogactwem różnorodnych detali. Naturalne barwy i dopieszczone refleksy widoczne są nawet w słabo oświetlonym pomieszczeniu. Ekrany w laptopach Apple MacBook Pro 16 2021 kalibrowane są fabrycznie, a co najważniejsze posiadają specjalny tryb do gradingu kolorów na obrazach HDR. W laptopach skorzystano także z nowoczesnej technologii ProMotion, dzięki której można liczyć na zwiększoną płynność i responsywność. Jeżeli chodzi o częstotliwość odświeżania obrazu to może wynosić ona około 120 Hz. Komfort pracy znacząco poprawia klawiatura Magic Keyboard MacBooka Pro, która chwalona jest przez doświadczonych copywriterów.