Czy szukasz monitora do komputera do pracy lub do nauki? Dlatego zastanawiasz się nad tym, ile cali powinien mieć? Poniżej podpowiadamy czym warto kierować się podczas wybierania sprzętu. Dzięki naszym wskazówkom będziesz mógł zadbać o komfort podczas swojej pracy.

Czym się różni rozmiar od rozdzielczości?

Określając rozmiar monitora, podaje się jego wymiary. Z kolei podając przekątne ekranu podaje się jednostkę, czyli cale. Najpopularniejszymi rozmiarami są ekrany o przekątnej od 21” do 27”. Dostępne są także monitory 32 calowe. Z kolei rozdzielczość monitora jest parametrem dotyczącym ilości pikseli w pionie oraz w poziomie.

Na jaki sprzęt warto się zdecydować?

Wybierając monitory marki EIZO FlexScan, otrzymasz dobry sprzęt w odpowiedniej jakości. Doskonale sprawdzi się podczas pracy, ale także nauki. Najodpowiedniejszym sprzętem będzie monitor o przekątnej od 21 cali do 24 cali. Monitor, który ma 21” sprawdzi się do korzystania w domu, jeśli nie masz zbyt wiele miejsca. Jeśli pracujesz jako grafik lub programista powinieneś zdecydować się na model o większym rozmiarze, najlepiej 24 cali o rozdzielczości Full HD. Z kolei jeżeli poszukujesz urządzenia do oglądania filmów, doskonałym wyborem okaże się monitor, który ma od 24 cali do 27 cali.

Wybierając monitory marki EIZO FlexScan, otrzymasz dobry sprzęt w odpowiedniej jakości

7 najczęściej wybieranych modeli monitorów do komputera

Na rynku znajdują się różne modele urządzeń, jednak my przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie. Oto 7 najpopularniejszych z nich:

Monitor EIZO FlexScan EV2760-BK

Urządzenie ma 27 cale oraz funkcję pivot, która sprawia, że może obracać się nawet o 90 stopni. Ma matrycę wykonaną w technologii IPS. Obraz jest wyświetlany w proporcji 16:9. Jednym z parametrów, który ma ogromne znaczenie jest jasność, która wynosi 350 jonitów. To urządzenie doskonale sprawdzi się zarówno podczas pracy oraz nauki. Może być wykorzystane także do oglądania filmów.

Monitor EIZO FlexScan EV2795-WT

Monitory EIZO FlexScan, który ma 27 cali, ma funkcję pivot, która pozwala na obrót do układu portretowego. Ten model ma rozdzielczość 2560×1440 punktów (QHD). Obraz jest wyświetlany na urządzenia w proporcjach 16:9 cali. Jego matryca jest wykonana w technologii IPS. Monitor EIZO FlexScan EV2795-WT ze względu na to, że ma 27 cali nadaje się także do oglądania filmów.

Monitor EIZO FlexScan EV2480-BK

Monitor ma 23,8” , ekran ma rozdzielczość Full HD 1920×1080 pikseli. Format obrazu wynosi 16:9. Obraz na monitorze jest wyświetlany z częstotliwością 60 Hz na matrycy IPS. Jasność matrycy wynosi 250 nitów.

Monitor EIZO FlexScan EV2457-BK

Kolejnym urządzeniem, o którym warto wspomnieć jest monitor FlexScan EV2457-BK. To urządzenie, które ma funkcję obrotu pivot. Oznacza to, że ma możliwość obrotu portretowego. Ekran wyświetla obraz o rozdzielczości WUXGA (1920×1200 punktów). Rozmiar piksela wynosi 0,270”.  Obraz jest wyświetlany za pomocą matrycy IPS.

Monitor EIZO FlexScan EV2456-WT

Monitor ma 24” i rozdzielczość 1920×1200 pikseli (WUXGA), wyświetla ekran w proporcjach 16:9. Obraz jest odświeżany z częstotliwością 76 Hz. Jego matryca jest wykonana w technologii IPS. Spośród pozostałych modeli jego matryca wyróżnia się matową powłoką.

Monitor EIZO FlexScan EV2490-WT

Monitor komputerowy EIZO FlexScan EV2485-BK jest urządzeniem firmy EIZO

To sprzęt, który staje się coraz popularniejszy na polskim rynku. Maksymalna rozdzielczość ekranu wynosi 1920×1080 (Full HD). Natomiast obraz tak jak w przypadku poprzednich modeli, jest wyświetlany w formacie 16:9. Do wyświetlania obrazu jest wykorzystywana matryca IPS.

Monitor EIZO FlexScan EV2485-BK

Monitor komputerowy EIZO FlexScan EV2485-BK jest urządzeniem firmy EIZO. Monitor ma 24 cale. Ekran jest wyświetlany w formacie 16:10. Czas reakcji matrycy jest naprawdę krótki, ponieważ wynosi tylko 5 ms, natomiast piksel ma rozmiar 0,270 cm. Jasność matrycy wynosi 350 cd/m3. Monitor doskonale sprawdzi się podczas nauki oraz pracy.

Decydując się na jeden z dostępnych modeli, poprawisz komfort oraz jakość swojej pracy. Koniecznie zapoznaj się z modelami, które przedstawiliśmy w naszym zestawieniu.