Marka Fujitsu, jak mało która, może poszczycić się ogromnym doświadczeniem na rynku. Początki istnienia znanej i docenianej marki sięgają aż 1935 roku. Przez cały ten czas firm prężenie się rozwija, oferując swoim użytkownikom coraz szerszą gamę produktów. Wśród nich znalazły się także serwery. Przyjrzyjmy się im z bliska.

Początki serwerów od znanej marki

Fujitsu PRIMERGY to dziś serwery, które wykorzystywane są powszechnie jako produkty w wielu branżach biznesu. Jednak jak wyglądał ich początek? Wszystko zaczęło się w 1999 roku. Wówczas marka Fujitsu zawiązuje współpracę z firmą Siemens. W ramach wspólnych ustaleń powstaje spółka nosząca nazwę Fujitsu-Siemens, której popularność i uznanie wzrasta z roku na rok. Co więcej, nie trzeba było długo czekać, by spółka stała się jednym z największych na świecie producentów serwerów, jak również komputerów, czy notebooków. W związku z niezwykle szerokim asortymentem, by doskonalić się w węższym zakresie, spółka w 2008 roku sprzedaje swój dział dysków twardych firmie Toshiba. Od tego czasu cała uwaga i koncentracja skupiona jest na serwerach, a konkretnie na rodzinie PRIMERGY.

Główny podział portfolio produktów z serii PRIMERGY

Marka Fujitsu, jak mało która, może poszczycić się ogromnym doświadczeniem na rynku

Serwery PRIMERGY można podzielić na dwa, główne rodzaje:

  • PRIMERGY TX,
  • PRIMERGY RX.

Chcąc dokonać najprostszego rozróżnienia pomiędzy nimi, należy zaznaczyć, że seria TX to serwery w obudowie typu tower. Co więcej, urządzenia posiadają konfigurację jedno- i dwuprocesorowe. Jeśli zaś chcemy ogólnie scharakteryzować PRIMERGY RX, warto wyróżnić fakt, że są to urządzenia do montażu w szafie przemysłowej. Co więcej, serwery zamknięte są w obudowie Rack, o wysokości 1 lub 2U.

Najpopularniejsze modele serwerów PRIMERGY, i ich krótka specyfikacja

Fujitsu PRIMERGY to niezliczona ilość wielu, różnorodnych produktów do wyboru. Pomimo tego, wśród najwyżej klasy urządzeń, wyróżnić można kilka tzw. flagowych modeli, które cieszą się szczególną popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona odbiorców. Z całą pewnością do tego grona zaliczyć należy m.in.:

Marka Fujitsu, jak mało która, może poszczycić się ogromnym doświadczeniem na rynku

  • Serwer Fujitsu PRIMERGY TX1330 M5 VFY:T1335SC021IN,
  • Serwer Fujitsu PRIMERGY RX1330 M5 VFY:R1335SC033IN,
  • Serwer Fujitsu PRIMERGY RX2540 M6 VFY:R2546SC030IN.

To zdecydowanie doskonałe przykłady precyzji pracy, bezawaryjności, jak również maksymalnej wydajności.

PRIMERGY TX1330 M5

Serwer Fujitsu PRIMERGY TX1330 M5 to niezwykle zaawansowany technologicznie serwer, który posiada bardzo duże możliwości rozbudowy. To model, który został zbudowany z myślą stricte o potrzebach małych oraz średnich przedsiębiorstw, które prowadzą własną działalność gospodarczą w różnych branżach. Na szczególną uwagę zasługuje nowoczesny procesor, jaki znalazł się w serwerze. Intel Xeon E-2300 to prawdziwa gwarancja niezawodności. Co więcej, warto wspomnieć również o pamięci DDR4, której szybkość wynosi 3200 MT/s.

PRIMERGY RX1330 M5

PRIMERGY RX1330 M5 to jednogniazdowy serwer x86. Model zapewnia doskonałą wydajność pracy, w niezwykle atrakcyjnej ofercie cenowej. Serwer jest gotowy na bardzo wiele, różnorodnych obciążeń. Doskonale radzi sobie m.in. z aplikacjami do obsługi plików/drukowania, hostingiem stron internetowych, komunikacją, czy współpracą. Serwer bazuje na pracy procesora Intel ® Xeon ® E-2300. Urządzenie zwiększa produktywność administratorów serwerów.

PRIMERGY RX2540 M6

Urządzenie to dwugniazdowy system x86. Dzięki temu cieszy swoich użytkowników trwałością i wydajnością. Jest jednym z najbardziej standardowych modeli we wszystkich nowoczesnych centrach danych. Jego zastosowanie umożliwia wykonanie wszystkich, dowolnie zaplanowanych działań. Procesor Intel® Xeon® trzeciej generacji z maksymalnie 40 rdzeniami, zapewnia płynne działanie nawet dla najbardziej skomplikowanych aplikacji biznesowych. Modułowa konstrukcja sprawia, że serwer może być rozbudowany nawet od 12 dyskami SAS/SATA 3,5-cala.

Fujitsu PRIMERGY to klasa sama w sobie. Postaw na sprawdzone rozwiązania i ciesz się bezawaryjnością pracy swojej firmy przez długi czas.