Urządzenia pozwalające przeprowadzić dobrą konferencję biznesową nie są niczym nowym na rynku, ale tylko ThinkSmart Hub jest prawdziwą rewolucją. Standardowe rozwiązania dla sal konferencyjnych są wygodne w obsłudze i najczęściej operują na podzespołach, które występują w smartfonach lub Smart TV. Niestety ich problemem jest to, że nie starcza im mocy obliczeniowej, aby można było przeprowadzić większą konferencję z rozbudowaną zawartością, przez co trzeba podpinać laptopa. Dlatego tutaj skutecznym rozwiązaniem okazują się systemy konferencyjne Lenovo ThinkSmart Hub.

Czym charakteryzuje się system konferencyjny Lenovo ThinkSmart Hub?

Zanim omówimy to, w jaki sposób może usprawnić naszą pracę, poznajemy budowę tego urządzenia. Na pierwszy rzut oka nie widać, że mamy do czynienia z bardzo mocnym urządzeniem. Konsolka opiera się na grubej podstawce i wygląda jak 12-calowy tablet.

Jeżeli więc zastanawiamy się nad zakupem odpowiedniego urządzenia do prowadzenia konferencji, to warto zastanowić się nad Lenovo ThinkSmart Hub

Urządzenie ma wymiary 20 x 28 cm, dzięki czemu można je wygodnie postawić nawet na niewielkich stołach konferencyjnych. Natomiast waga 2,5 kg pozwala bezproblemowo przenosić sprzęt w dowolne miejsce, gdzie chcemy używać ekranu dotykowego.

Jak wygląda specyfikacja Lenovo ThinkSmart HUB?

Sprzęt ten posiada procesor 7 generacji Intel Core i5 (https://pl.wikipedia.org/wiki/Intel_Core_i5), który w obecnych czasach nadal jest bardzo wydajny i doskonale sprawdza się do obsługi nawet długich i rozbudowanych spotkań konferencyjnych. Plusem tego modelu jest 8 GB RAM i dysk SSD o pojemności 128 GB, dzięki czemu bezstresowo można przez wiele lat aktualizować systemu Windows.

Jeżeli chodzi o połączenia to mamy tutaj oczywiście Wi-Fi w najpopularniejszym standardzie AC 1300 oraz Bluetooth 4.2, co umożliwia łatwe podpinanie peryferiów bezprzewodowych. Urządzenie ma również gniazdo RJ45, aby łatwo można było połączyć Gigabit Ethernet.

Najważniejsze złącza które mamy do dyspozycji to:

  • 2x HDMI (wyjście) i 1x HDMI (wejście),
  • 4x USB 3.0,
  • 1x miniJack 3,5 mm (audio/mikrofon),
  • 1x RJ45 (Gigabit Ethernet),
  • 1x złącze zasilania.

Żeby można było docenić systemy konferencyjne Lenovo ThinkSmart Hub w codziennej pracy, najlepiej jest sobie przypomnieć, ile czasu zajmuje przygotowywanie konferencji z dodatkowymi użytkownikami, aby można było wspólnie pracować nad konkretnym projektem

Dlaczego warto postawić na systemy konferencyjne Lenovo ThinkSmart Hub?

Żeby można było docenić systemy konferencyjne Lenovo ThinkSmart Hub w codziennej pracy, najlepiej jest sobie przypomnieć, ile czasu zajmuje przygotowywanie konferencji z dodatkowymi użytkownikami, aby można było wspólnie pracować nad konkretnym projektem. W wielu innych modelach bardzo często problematyczne stają się kwestie techniczne, które dotyczą podłączenia mikrofonu czy głośników.

W Lenovo ThinkSmart Hub ten problem już nie występuje, ponieważ wszystko jest zintegrowane automatycznie. W najgorszym wypadku będziemy musieli podpiąć przewód HDMI, żeby zaprezentować coś ze swojego urządzenia na którymś z podłączonych ekranów. Zazwyczaj jednak nie jest to wymagane, ponieważ ThinkSmart Hub jest certyfikowanym urządzeniem Microsoft Team, dzięki czemu możemy prowadzić prezentację prosto z chmury do podpiętego ekranu.

Sprzęt można obsługiwać przede wszystkim przez ekran dotykowy, ale również możliwe jest wydawanie poleceń głosowych lub korzystanie z podpiętych bezprzewodowo lub przewodowo myszki czy klawiatury.

Jakie są największe zalety systemu konferencyjnego Lenovo ThinkSmart Hub?


Największe korzyści, jakie uzyskuje użytkownik systemów konferencyjnych Lenovo ThinkSmart Hub to przede wszystkim bardzo duża optymalizacja przygotowywanych spotkań. Wysoka wydajność urządzenia oraz rozbudowany i intuicyjny interfejs, który działa dotykowo lub głosowo.

Ponadto sprzęt charakteryzuje się solidnym wykonaniem i eleganckim wyglądem. Ma zabezpieczone kable przed wypięciem i gwarantuje bezpieczeństwo prowadzonej transmisji. System nagłośnienia oraz mikrofony doskonale sprawdzają się do obsługi małych i średnich sal konferencyjnych.

Jeżeli więc zastanawiamy się nad zakupem odpowiedniego urządzenia do prowadzenia konferencji, to warto zastanowić się nad Lenovo ThinkSmart Hub. Jest to sprawdzony i obecny na rynku od kilku lat sprzęt, który został już oceniony i doceniony przez największe korporacje. Inwestycja w krótkim czasie się zwróci, a przy okazji zyskamy wyższe morale naszych pracowników, którzy bezstresowo będą mogli przeprowadzać konferencje.