Komputer w każdym biurze to absolutnie podstawowe narzędzie pracy. Właśnie z tego powodu powinniśmy uzyskać podstawowe informacje na jego temat – w ten sposób dobierzemy możliwie najlepszy model, który sprawdzi się do biznesowych zastosowań. Jakie parametry mają największe znaczenie podczas wyboru monitora biurowego? Co jest lepszym rozwiązaniem – matryca VA czy IPS? Czym charakteryzuje się ergonomiczny monitor do pracy? Co warto wiedzieć o monitorach Dell? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jakie parametry mają największe znaczenie podczas wyboru monitora biurowego?

Komputer w każdym biurze to absolutnie podstawowe narzędzie pracy

Wybierając monitor powinniśmy w sposób szczególny skupić się na podstawowych parametrach. Jednym z nich jest przekątna ekranu. Do biznesowych zastosowań zalecane są modele w przedziale od 20 do 30 cali. Im jest on większy, tym większa jest przestrzeń robocza, co ułatwia wykonywanie poszczególnych czynności, jednak wiąże się to z koniecznością posiadania odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni. Ważna jest również rozdzielczość, która w sposób szczególny odpowiada za wyrazistość wyświetlanego obrazu. Na dzień dzisiejszy standardem jest Full HD (1920×1080 px). Warto również skupić się na proporcjach – zalecana jest 16:9, jednak w zależności od preferencji godna uwagi jest również proporcja 21:9. Nie w sposób nie wspomnieć o jasności ekranu. 150 cd/m2 to niemalże konieczność w branży biznesowej. Częstotliwość odświeżania ma natomiast wpływ na płynność wyświetlanego obrazu. Ostatnim aspektem jest czas reakcji plamki- parametr ten udziela nam informacji na temat dynamiki wyświetlania.

Co jest lepszym rozwiązaniem – matryca VA czy IPS?

Monitor biznesowy powinien wyróżniać się satysfakcjonującym odwzorowaniem kolorów. Niejednokrotnie wyświetlane są bowiem zróżnicowane prezentacje lub tworzone są skomplikowane projekty. Warto postawić na matrycę IPS, bowiem jest gwarancją szerokiego kąta widzenia. Parametr ten jest istotny niezależnie od tego, na jakim stanowisku pracujemy. Matryca VA jest zakrzywiona, sprawdza się dla graczy komputerowych, dlatego też dla pracy biurowej nie jest zalecana.

Monitory Dell wyróżniają się ergonomicznością - i to właśnie na takie modele powinniśmy się decydować

Czym charakteryzuje się ergonomiczny monitor do pracy?

Monitory Dell wyróżniają się ergonomicznością – i to właśnie na takie modele powinniśmy się decydować. Nad tym aspektem należy się poważnie zastanowić już na etapie projektowania stanowiska pracowniczego. Niestety często jest on pomijany, co nie jest rozsądne. Poprawne ustawienie monitora ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również efektywność pracy. Optymalna postawa zmniejsza prawdopodobieństwo popularnych schorzeń. Zdecydujmy się na model, który wyposażony jest w funkcjonalną podstawę. Oferuje ona takie udogodnienia, jak chociażby regulację wysokości i nachylenia. Co więcej, niekiedy możliwe jest ustawienie matrycy w pozycji pionowej bądź poziomej. Alternatywnym rozwiązaniem jest popularny standard VESA. Umożliwia zamontowanie wyświetlacza na uchwycie dedykowanym. Gwarantuje satysfakcjonującą ergonomię, jednocześnie zwiększa dostępną przestrzeń na biurku.

Monitory Dell – co warto o nich wiedzieć?

Do zastosowań biurowych bardzo często wykorzystywane są monitory Dell. Nie jest to jednak nic zaskakującego, jeśli weźmiemy pod uwagę szereg korzyści takiego rozwiązania. Przekątna wynosząca prawie 24 cali to gwarancja komfortowego korzystania z różnorodnych programów specjalistycznych. Wysoka rozdzielczość QHD, która wynosi 2560×1440 pikseli, umożliwia dostrzeżenie nawet najdrobniejszych szczegółów. Warto również wspomnieć o korzystnych dla zastosowań biurowych proporcjach obrazu- 16:9 zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Technologia matrycy IPS świetnie odwzorowuje kolory. Matowa powłoka sprawia natomiast, że możemy korzystać z komputera niezależnie od tego, w jaki sposób pada światło słoneczne.