Potrzebny Ci laptop do nauki zdalnej? Niezależnie od tego, czy będzie to laptop dla dziecka czy studenta musi to być sprawny i wydajny sprzęt. 

Laptop do szkoły przydaje nie tylko do nauki zdalnej i pracy nad bieżącymi zadaniami zlecanymi przez nauczycieli oraz prowadzących, ale również powinien spełniać nasze potrzeby życia codziennego. W czasach pandemii przeszliśmy do porządku dziennego z pracą w trybie online, a wiele szkół i uczelni po dostosowaniu się do takiego stanu rzeczy postanowiło przy nim pozostać. Alternatywą jest nauka hybrydowa, która miesza zajęcia stacjonarne z zajęciami prowadzonymi na platformach online. 

Aby w pełni korzystać z prowadzonych zajęć, musimy wybrać dobry laptop na studia. W przypadku studentów bądź uczniów szkół ponadpodstawowych Istotny jest również kierunek, w którym chcemy się rozwijać, w zależności od potrzeb naszym poszukiwanym urządzeniem będzie najlepszy laptop do programowania bądź do tworzenia grafiki. Wiadomo, laptop dla dziecka będzie mógł mieć zdecydowanie słabsze podzespoły niż sprzęt, na którym planujemy tworzyć skomplikowane projekty graficzne i informatyczne. 

Sprawny komputer jest niezbędny w przypadku lekcji online, korzystając ze starego sprzętu napotykamy takie problemy jak fakt, że nasz laptop nie chce się włączyć lub nie widzi wifi. Będzie nam się zacinał i uniemożliwi bieżącą pracę, czy nawet oddawanie prac w terminie. Nie wspominając już o korzystaniu z niego po szkole. Zawsze jest tak, że nasz komputer do szkoły, będzie również funkcjonował jako komputer do gier, oglądania filmów czy zwykłego przeglądania Internetu. W takim razie dobrze, żeby nasz sprzęt był uniwersalny i miał dobre komponenty. 

Decydując się na nowy komputer, największą barierą przy jego wyborze jest kwestia finansowa. Ciężko jest nam wyłożyć jednorazowo duże kwoty, a biorąc komputer na raty wiążemy się z nim na najbliższe lata i w ostateczności znowu kończymy z niesprawnym sprzętem, po to, żeby ponownie wyłożyć gotówkę na nowy sprzęt. 

Na rynku finansowym pojawiła się jednak nowość – wynajem laptopa na firmę, w ramach 12 miesięcznej elastycznej umowy, która umożliwia płacenie tylko za to, że korzystasz ze sprzętu a nie jego pełną wartość. Dzięki temu Twój nowy laptop na studia, może być zdecydowanie lepszy i z wyższej półki finansowej niż dotychczas. Wszystko czego potrzebujesz, aby zawrzeć transakcję to numer NIP. 

Wynajem długoterminowy jest często porównany do leasingu. Na co się więc zdecydować, leasing czy kredyt? 

Jeżeli zależy nam na pracy czy nauce na nowym sprzęcie i możliwości jego regularnej wymiany bez konieczności spłaty jego wartości, zdecydowanie powinniśmy postawić na wynajem. W miesięczną ratę wynajmu wchodzi również ubezpieczenie, serwis i możliwość dodatkowego wynajmu akcesoriów. Oznacza to, że laptop dla Twojego dziecka możesz dodatkowo zabezpieczyć i wyposażyć w torbę, myszkę czy lepszą kamerkę internetową. A to wszystko w ramach jednej miesięcznej faktury za usługę, którą łatwo zaksięgujesz w koszty prowadzenia działalności. 

Dzięki ofercie wynajmu możliwość korzystania z takich sprzętów jak najnowszy i bardzo wydajny ASUS ExpertBook B5 czy ASUS ChromeBook

Odpowiadając sobie więc na pytanie, jaki komputer jest najlepszy do nauki zdalnej bądź jaki komputer kupić dla dziecka powinniśmy zapoznać się z możliwościami jakie oferuje nam rynek finansowy i wybrać tą, która idealnie odpowie na nasze potrzeby, jednocześnie pozwalając nam zminimalizować wydatki do minimum