Coraz więcej osób pracuje w biurze lub zdalnie z domu. A to wszystko jest możliwe głównie dzięki przenośnym laptopom. Jakie laptopy biznesowe są najlepsze? Oto kilka przykładów.

HP Pawilon 15-eg0036no – i7

Seria Pavilion jest jednym z najbardziej znanych i najlepiej sprzedających się modeli komputerów na świecie i jest produkowana od 1995 roku. Jest prosty powód, dla którego HP odniósł tak dobry sukces w tej serii, a mianowicie, że otrzymujesz dużo komputera za te pieniądze i dostęp do doskonałej obsługi klienta HP. Naprawdę podoba nam się czysty język projektowania, który wydaje się ekskluzywny i nowoczesny. Komputer waży niecałe dwa kilogramy, jest solidny i dobrze wykonany w każdym szczególe. Ramka wokół klawiatury wykonana jest z aluminium, natomiast pokrywa i spód z wysokiej jakości twardego plastiku.

Coraz więcej osób pracuje w biurze lub zdalnie z domu

HP Pavilion 15-eg0036no – i7 to prawdziwy koń pociągowy. Komputer ma najnowszą generację Intel® Core™ i7-1165G7 z technologią 10 nanometrów (zwaną też Tiger Lake) i 8 GB pamięci RAM. Ta wysokowydajna kombinacja komponentów sprawia, że ​​komputer jest bardzo szybki i zapewnia doskonałą wielozadaniowość, a praca jest energooszczędna, co zapewnia dłuższą żywotność baterii.

HP ENVY 17 – ch1035nie

Szukasz ładnego 17-calowego laptopa, który zastąpi Twój komputer stacjonarny? Specyfikacje HP ENVY 17-ch0019no są wyjątkowe. Komputer posiada kolorowy ekran o rozdzielczości w panelu 4K UHD IPS, ogromny dysk twardy 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD.

Superszybki procesor Intel i7 ma nową architekturę Tiger Lake i wraz z 16 GB pamięci RAM typu DDR5 zapewnia błyskawiczną wydajność multimediów. Pamięć GDDR4 jest znacznie szybsza i bardziej energooszczędna niż zwykła pamięć DDR3. Razem będzie to bardzo przyszłościowy zestaw komponentów, który pozwoli komputerowi na szybką pracę bez sklejania się nawet przez kilka lat.

Asus Rog Zephyrus

Asus Rog Zephyrus to ultracienki laptop. Ciekawym szczegółem jest to, że obudowa otwiera się z tyłu po otwarciu ekranu. Oznacza to, że komputer jest niezwykle cienko złożony – jak na komputer do gier – a jednocześnie uzyskuje ładny, niski kąt nachylenia po złożeniu ekranu.

Szukasz ładnego 17-calowego laptopa, który zastąpi Twój komputer stacjonarny? Specyfikacje HP ENVY 17-ch0019no są wyjątkowe

Czasami zdarza się, że blokuje się w zawiasach do połowy, gdy próbujemy go otworzyć, wtedy trzeba zamknąć i ponownie otworzyć, aby blokada mogła się zwolnić. Nie jest jasne, co to powoduje.

Jakość wykonania jest poza tym bardzo dobra. Cały budynek wydaje się solidny i stabilny, a jednocześnie wybór materiałów i design oddychają klasą premium. Ramka wokół ekranu jest bardzo cienka. Sam ekran to jasna historia z bardzo szybkim czasem reakcji. Co więcej, jest naprawdę ostry i ma ładną gamę kolorów.

Podświetlana klawiatura świetnie sprawdza się podczas wieczornej gry.

HP Elite Dragonfly

HP Elite Dragonfly to superkompaktowy i ultralekki komputer biznesowy wykonany z dużej części materiałów pochodzących z recyklingu. Lekka, ale mocna obudowa magnezowa jest na przykład wykonana z magnezu z recyklingu, a system głośników jest wykonany z tak zwanego plastiku oceanicznego, czyli plastiku, który w innym przypadku nie zostałby poddany recyklingowi, ale trafił na zbocze wzgórza i ostatecznie do oceanów .

Jakość wykonania jest wręcz imponująca. Wszystko, od zawiasów po podwozie, emanuje jakością, a język projektowania jest niezwykle zachęcający. Cienka obudowa i wąskie ramki wokół ekranu dają dodatkowy plus na krawędzi. Gwarancja wynosi również pełne trzy lata.

Chociaż firma HP zdecydowała się na umieszczenie głośników po prawej i lewej stronie klawiatury, nigdy nie wydaje się, aby jej rozmiar był ograniczony. Piszemy na nim równie szybko i łatwo, jak na innych dobrze zaplanowanych klawiaturach. Reakcja w klawiszach jest szybka i spotyka palce z rozsądnym oporem. Jest to klawiatura niskotonowa, ale nie tak niska, żeby przeszkadzała.