Czy słyszałeś czym są komputery All in One? W poniższym artykule wyczerpująco odpowiemy na to pytanie. Wskażemy również specyfikacje jednego z bestsellerów w tej kategorii na rynku, Dell OptiPlex ze strony itnes.pl.

Czym są komputery AiO?

AiO, a właście All in One to komputer stacjonarny, w którym wszystkie potrzebne, niezbędne podzespoły do pracy znajdują się w obudowie monitora. Będzie to na przykład pamięć RAM, dysk twardy, karta graficzna czy napęd. W zasadzie jedyne akcesoria które podłączamy do niego to oczywiście mysz i klawiatura.

Zastanawiasz się jakie są zalety kupna takiego urządzenia?

  • zminimalizowanie okablowania. Nie doświadczysz już problemu z płaczącymi się kablami, które w standardowej, stacjonarnej wersji muszą łączyć monitor z jednostką. Bardzo często ta klasyczna wersja zawiera również przejściówki, które w przypadku komputerów AiO zwyczajnie nie są potrzebne.
  • cicha praca. Dzięki niej z komputera można korzystać nawet wieczorami, w sytuacji gdy inni domownicy już śpią. 
  • wydajność. Najnowsze modele charakteryzują się bardzo szybką pracą, która w pełni zaspokoi potrzeby pracy w biurze bądź rozrywki w domowym zaciszu.
  • nowoczesny design. Swoim wyglądem w dalszym ciągu zaskakuje większą część społeczeństwa, ze względu na to, że jego spora część nie miała okazji z niego korzystać.
  • niska waga. Nie będzie więc problemu z transportem urządzenia bądź zabraniem go w podróż.
  • kompaktowe wymiary. Całe urządzenie mieści się przecie w jednym monitorze.

Komputery stacjonarne typu All in One są więc świetną alternatywą do standardowych komputerów typu PC. Takie urządzenie sprawdzi się zarówno podczas korzystania w biurze jak i domowego użytku.

Dell OptiPlex

Czy wiesz, że Dell został okrzyknięty najszybciej rozwijającą się firmą technologiczną na świecie? W Polsce został szczególnie doceniony przez przedsiębiorców. Zarówno małe firmy jak i ogromne przedsiębiorstwa korzystają z rozwiązań zaprojektowanych przez Della. Wybierane są między innymi z uwagi na świetny stosunek ceny do jakości. Co więcej, wyróżniają się na rynku swoją wydajnością, dzięki czemu są tak chętnie wybierane do pracy biurowej oraz zdalnej. Komputery i laptopy firmy Dell są również wybierane przez dyrektorów szkół, jako solidne modele do nauki. Znana na całym globie jest również pomoc techniczna Della – po wysłaniu zgłoszenia pomoc techniczna nadchodzi najczęściej w ciągu kilku godzin.

Nowoczesne komputery All in One od firmy Dell takie jak OptiPlex zachwycają minimalizmem oraz prostotą. Ten model to ultrakompaktowy komputer stacjonarny z opcją uniwersalnego montażu. Wyposażony jest również w opcjonalne technologie i rozwiązania, które wspierają jego wydajność i produktywność.

Większość OptiPlexów pracuje pod kontrolą wydajnych procesorów od znanego nam wszystkim Intela. Na rynku znajduje się jednak wiele tańszych modeli, które bazują na procesorze AMD.

Na uwagę zasługuje również 24 calowy wyświetlacz full HD InfinityEdge FHD, który będzie nie tylko dobrze wyglądał na Twoim stanowisku pracy, ale także świetnie odwzorowuje kolory. Podstawka pod monitor to wersja minimalistyczna, aby cały komputer zajmował jak najmniej miejsca na biurku. Zaletą tego modelu jest również wbudowana kamera internetowa. Dzięki niej będziemy przygotowani na wszystkie firmowe calle i wideokonferencje, których szczególnie w czasach powszechnie stosowanej pracy zdalnej jest bardzo dużo. Komputer sprzedawany jest ze znanym nam wszystkim Windowsem 11 PRO, a więc intuicyjnym systemem operacyjnym wyposażonym w nowoczesne technologie i funkcje, które usprawniają zarówno pracę, jak i rozrywkę.

Zakup komputera All in One takiego jak model OptiPlex będzie więc świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą pozbyć się znienawidzonych przez wszystkich zbędnych kabli. Oferta kierowana jest również do osób, które posiadają nie wiele miejsca na swoim stanowisku pracy i chciałyby maksymalnie uwolnić i powiększyć te przestrzeń roboczą. Jeżeli zależy Ci właśnie na tych dwóch kwestiach, komputery AiO mogą być dla Ciebie strzałem w dziesiątkę!