Nowy iPhone SE 2020 jest serwowany przez Apple pod hasłem „Wszystko tak, jak kochasz”. Rzeczywiście, ten smartfon jest montowany zgodnie z naszym zamówieniem. Jest kompaktowy. Szybki. I tanio – o jedną trzecią taniej niż najprostsza seria iPhone’a 11. Jeśli chcesz najkrótszego podsumowania tego, czym jest nowy iPhone SE 2020, oto on.

To ten sam iPhone 8, ale z najnowocześniejszym procesorem Apple, który jest dziś mocniejszy niż jakikolwiek inny procesor. W każdym razie Apple mówi. Mimo to iPhone SE 2020 zasługuje na to, by porozmawiać trochę dłużej. Choćby dlatego, że jest to ciekawe doświadczenie downgrade, które nie ma analogów.

Wymiary

Jeśli tęsknisz za małymi smartfonami, to sam warto  przyjrzeć się bliżej telefonom takim jak smartfony Apple iPhone SE (o którym także tutaj: itnes.pl). Pamiętaj jednak, że jest zauważalnie większy niż iPhone SE pierwszej generacji. I nie każdemu będzie wygodnie z jedną ręką.

Wydajność

Mimo że procesor A13 Bionic w iPhone SE 2020 jest taktowany w stosunku do iPhone’a 11, nadal jest to naprawdę flagowy sprzęt. Tutaj nie będzie hamulców. Wszystkie nowoczesne gry będą działać. Jak na te pieniądze to bardzo mocny argument na rzecz iPhone’a SE 2020.

3Skaner linii papilarnych

Wielu konserwatywnych użytkowników nie jest przyzwyczajonych do odblokowywania twarzy. Używają nawet kodu cyfrowego w staromodny sposób. I nawet w przypadku masek Face ID nie działa w ramach obecnej kwarantanny. Apple musiał nawet wymyślić „ kulę” w tym zakresie – aby przyspieszyć pojawienie się okienka do wpisania kodu zabezpieczającego przy odblokowywaniu . Krótko mówiąc, skaner linii papilarnych, który działa szybko i niezawodnie, to poważny plus dla iPhone’a SE 2020.

Cena

Apple iPhone SE 2020 to najbardziej „ antykryzysowy” iPhone. Jeśli nawet nie bierzesz pod uwagę „ androidów”, to iPhone SE staje się „ punktem wejścia” do świata smartfonów Apple. A teraz nie ma już sensu przyglądać się bliżej staremu iPhone’owi 8, który do niedawna był najtańszym z iPhone’ów. Kosztuje prawie tyle samo, ale ma słaby „ żelazny” i przestarzały aparat.

Wodoodporność

Większość „ androidów” w średnim przedziale cenowym nadal nie ma ochrony przed wodą. A iPhone SE 2020 ma stopień ochrony IP67 przed wilgocią i kurzem – tak jak we flagowcach.